Hotel Avala

Hotel Avala 5***** eshte nje nder hotelet me moderne ne bregdetin e Malit te Zi .Hoteli eshte rikonstruktuar plotesisht ne vitin 2008,hoteli eshte i pozicionuar ne pjesen e vjeter historike te Budves .Nje kombinim i perkryer i natyres dhe nje resorti turistik te nje kategorie shume te larte me infrastrukture te plote turistike .

 Vendndodhja: Hotel Avala ndodhet rreth 50 m larg qytetit te vjeter te Budves. Pozicionuar prane detit. Nje strukture hoteliere e hapur gjate gjithe vitit.

Akomodimi: Hotel Avala ka 117 dhoma moderne me ajer te kondicionuar, banjo, tharese flokesh, tv me satelit, ballkone, pamje deti & pamje parku , internet.

Argetimet & lojrat: Hotel Avala ka 2 restorante, internet, minimarket, salle konferencash, fitness, sauna, 1 pishine te brendeshme & 1 pishine te jashtme, pishine per femije, fusha basketbolli, volejbolli, ping pongu,kazino, argetim gjate gjithe dites per te gjitha moshat, taverne, zonen e SPA. Plazi eshte me guricka dhe shezllonet jane pa pagese.

Sherbimet: Hotel Avala ofron sherbime  BB & HB gjate gjithe dites. Te gjitha vaktet jane bufe. Pijet alkolike & joalkolike vendase nuk jane te perfshira ne cmim. Hoteli ka infrastrukture te mire per aktivitete te ndryshne