Hotel Bellevue

Hotel Bellevue 4**** nje nder hotelet me te komode te liqenit te Ohrit eshte pjese e Grupit hotelier Metropol Lake hotels. Nje hotel i rinovuar para pak kohesh, i pershtatur me tendencat e zhvillimitte nje turizmi cilesor , perben nje nga zgjidhjet me te mira per familjet , individet & ciftet qe duan te kalojne pushime te qeta dhe te paharruara.I pozicionuar ne krah te hotel Metropol , hotel Bellevue ka nje pamje te privilegjuar te liqenit te Ohrit .

Vendndodhja: Hotel Bellevue eshte i vendosur ne nje pozicion ideal prane bregut te liqenit te Ohrit ne nje gjatesi plazh privat prej 500 metrash & rreth 6 km nga qendra e Ohrit. Hotel Bellevue ashtu si & hotelet e tjera te Grupit Metropol Lake hotels ndodhen jo shume larg qytetit te Ohrit & qendrave me te rendesishme kulturore & historike te zones

Akomodimi: Hotel Bellevue ka 156 dhoma moderne dyshe me ajer te kondicionuar , banjo , tv me satelit , ballkone , pamje liqeni & pamje parku , internet.

Argetimet & lojrat: Hotel Bellevue ka disa restorante , 1 klub nate , kazino , bowling , disa bare , pishine te brendeshme & pishine te jashtme , salla konferencesh , 2 fusha tenisi , 5 fusha basketbolli , 3 fusha volejbolli, 2 fusha futbolli ,  plazhin privat buze liqenit , dyqane suveniresh, ambjente argetimi , shezllone ne plazh & tek pishinat.

Sherbimet: Hotel Bellevue ofron sherbime BB , HB & FB  ne bufe. Ushqimi eshte i pasur , personeli teper miqesor.