Hotel Park Lake Side

 

Hotel Lakeside Park 4 ****  eshte pjese e hoteleve te rivieres se Ohrit , eshte nje nder hotelet me moderne te Maqedonise ne pjesen e liqenit . Me nje pamje moderne & arkitekture bashkekohore  , hoteli perben nje  risi nga pikepamja e ndertimit te hoteleve te reja ne pershtatje me tendencat bashkekohore  . Hoteli eshte hapur ne vitin 2015 & eshte i pershtatshem per pushime & aktivitete te ndryshme

Vendndodhja : Hoteli  ndodhet ne nje zone te privilegjuar te ” Ishullit Wight ” pjese e rivieres se Ohrit , rreth  9 km nga Aeroporti Nderkombetar i Ohrit dhe 2.5 km nga qytetit i vjeter i Ohrit. Eshte e veshtire te gjesh nje kombinim te luksit te nje hoteli komod  , natyres kontinentale , aktiviteteve te shumta & liqenit te kalter .

Akomodimi : Hotel  Lakeside Park  ka 44 dhoma &  suita komode te mobiluara me shije, me pamje madheshtore nga liqeni & pamje nga parku me bimesi kontinentale  te gjitha me ajer te kondicionuar , tv me satelit ,internet , minibar, kasaforta , tharese flokesh , banjo , ballkone ku gjithshka eshte ofruar per ta bere qendrimin Tuaj sa me te kendshem.

Argetimet & lojrat : Hoteli ka nje numer baresh , restorantesh , klube nate , piano bar,  pishine te brendeshme me uje  te ngrohte , pishine te jashtme me uje normal , nder me te bukurat buze liqenit te Ohrit  , dyqane , , sauna, masazh , fitness , sallonin e qete, lodra ujore sporti , plazhin me guralec  , disa salla konferencash me kapacitet nga 100 persona deri ne grupe te vogla 10 – 15 vetesh, salla per takime biznesi & seminaresh.

Sherbimet : Hoteli ofron sherbime ne BB & HB  me menu fikse &  bufe. Ushqimet e ofruara gjate vakteve jane te nje cilesie shume te larte & zgjedhur me kujdes per shijet e gjithesecilit. Pijet alkolike & jo alkolike nuk jan te perfshira ne cmim. Ne sezonin veror ofrohen mbremje me muzike . Hoteli ka gjithashtu edhe zonen private te parkimit per klientet e saj