Hotel Splendid

Hotel Splendid 5**** eshte nje hotel luksosz ne qender te plazhit modern te Becicit ne Mal te Zi. I vetmi hotel i kategorise me 5 yje ne vijen bregdetare te Malit te Zi. Nje kombinim i perkryer i natyres dhe nje resorti turistik te nje kategorie shume te larte.Hotel Splendid eshte pjese e grupit hotelier Montenegro Stars

Vendndodhja: Hotel Splendid ndodhet rreth 2.5 km larg qytetit turistik te Budves. Pozicionuar midis parqeve te gjelberuara dhe detit te nje prej gjireve me te bukura te zones se Becicit , hotel Splendid te ofron nje pamje madheshtore te detit Adriatik .

Akomodimi: Hotel Splendid ka 341 dhoma moderne me ajer te kondicionuar, banjo, tharese flokesh, tv me satelit, kasaforte , ballkone, pamje deti & pamje parku , internet, voice mail .

Argetimet & lojrat: Hotel Splendid  ka disa bare & restorante te brendeshme & te jashtme, internet, minimarket, salle konferencash, fitness, sauna,  pishine te brendeshme & te jashtme , pishina per femije, 2 fusha tenisi, fusha basketbolli, volejbolli, ping pongu, argetim gjate gjithe dites per te gjitha moshat. Lojrat e ujit, karozeli dhe barkat me pedale ofrohen me sherbime extra. Plazi eshte ranor dhe shezllonet ne rere jane me pagese.

Sherbimet: Hotel Splendid ofron sherbime BB & HB gjate gjithe dites. Te gjitha vaktet te nje cilesie shume te larte jane bufe. Pijet alkolike & joalkolike vendase nuk jane te perfshira ne cmim.Per klientet e tij hotel Splendid ofron parkim pa pagese . Hotel Splendid ka struktura moderne per te gjitha llojet e aktiviteteve te Kompanive & Korporateve .