Rapos Resort Hotel

Hotel Rapos Resort 5*****  gjendet nje kilometer larg qytetit bregdetar te himares nderthuret bukuria e detit me gjelberimin dhe aromen e portokalleve. Ky hotel shtrihet ne nje siperfaqe prej 12 mije metra katror vetem 50 metra larg bregdetit te Himares i cili laget nga ujrat e kristalta te detit Jon. Me arkitekture moderne, dhoma te arreduara me shume shije dhe qe shohin nga deti, Rapos Resort Hotel ofron nje nga strukturat me te arrira te bregdetit te Jonit nga Vlora e deri ne Sarande. Paj...
More

Hotel Vlora Internacional

Hotel Vlora International 5*****  ndodhet ne qender te qytetit dhe shume afer detit. Si i tille hoteli ofron nje mundesi te mire per te vizituar qendren historike te qytetit,muzeumet, dyqanet dhe baret. Hoteli ka dhoma te rehatshme dhe me hapesire te bollshme. Eshte i prirur te jete nje nga hotelet me te kompletuara ne qytet i standarteve te larta. Pajisjet e Dhomes : Sherbim ne dhome Dhome ku lejohet duhani Ajer i kondicionuar Tualet dhe dush Ballkon TV-satelitor Mini bar ...
More

Hotel Butrinti

Hotel Butrinti 5*****  eshte i vendosur ne pjesen me terheqese te bregdetit shqiptar, ne nje copez te Mesdheut te mbetur per mrekulli e virgjer, ne Sarande. Hoteli me 5 yje eshte nje ndertese e re ne nje zone me tradita. Kur te ktheheni nga ekskursionet ne zonat e shumta e interesante te Sarandes si Kalaja, pika arkeologjike e Butrintit apo Ksamili, hoteli ve ne dispozicionin tuaj ambjente luksoze te piano barit dhe pub-it, ku ju mund te pushoni nen tingujt e muzikes se zgjedhur dhe koktejleve ...
More

Hotel Brilanti

Hotel Brilant 4****  eshte nje hotel i ri dhe shume modern qe i ploteson te gjitha standartet e nje hoteli komod turistik, i vendosur jo shume larg qendres se Sarandes. Hoteli ka dhoma te qeta dhe te rehatshme me nje mobilim elegant, disa me ballkon me pamje direkt mbi detin dhe bulevardin e Sarandes. Sherbim i kujdesshem dhe atmosfera mikpritese ju sigurojne nje qendrim mbreslenes. Hoteli disponon Bar, Restaurant, Salle konferencash Parking, Plazh privat vetëm për pushuesit, kënde për lojra të...
More

Hotel Enkelana

Hotel Enkelana  3***  ndodhet ne brigjet e Liqenit te Ohrit ne Pogradec . Hotel  Enkelana eshte struktura hoteliere me e madhe ne qytet. Ndertesa gjashtekateshe sherbente si hotel turizmi gjate diktatures. Ka pozicionin shume te bukur ne buze te liqenit dhe duke qendruar atje mund te shihni reflektimin e hotelit ne uje, lindjen e diellit mbi malet e larta si dhe kuroren e gjelber te pemeve te geshtenjave. I rindertuar ne vitin 2002 ky hotel ofron per klientet e tij kombinimin e arkitektures se ...
More

Hotel Perla

Hotel Perla  3***  ndodhet ne qender te qytetit mikeprites te Pogradecit anash parkut me te madh te qytetit qe vijon pergjate bregut te liqenit . Eshte nje hotel i kendshem me ballkone te vogla te zbukuruara me lule shumengjyreshe. Hoteli ka nje dizenjo moderne me influenca italiane ne ambjentet e tij te brendshme dhe nje verande interesante. Dhomat jane mobiluar vertet me shije dhe ofrojne kushte teper komode. Gjate qendrimit tuaj ne hotel "Perla" ju mund te vizitoni piken turistike te "Drilon...
More

Hotel Adriatik

Hotel Adriatik   5*****  eshte një hotel luksoz dhe i qetë, në zemër të bregdetit shqiptar. Godina e hotelit eshte transformuar e restauruar me shije duke u kthyer keshtu ne nje nga hotelet me te mire ne Shqiperi. Mjediset çlodhëse mund të shfrytëzohen për biznes dhe pushime, ku çdokush do të ketë në dispozicion plazhin me rërë të bardhë, baret dhe kopshtin me palma pranë një pishine të madhe. Ne Hotel Adriatik do të gjeni të gjitha shërbimet e nevojshme, një mjedis magjik. Pajisjet e Dhomes...
More

Hotel Tropikal

Hotel Tropikal Resort 3***  I bazuar ne stilin e ndertimeve te tilla ne Mesdhe, Tropikal eshte nje kompleks i ri i sapo perfunduar ne plazhin e Durresit,zona e njohur si Plepa. Perbehet nga nje hotel shume i mire me standard me te larte se 3 yje si dhe nga disa ndertime perdhese te cilat ofrojne akomodim me standard me baze. Plusi i madh i ketij kompleksi eshte fakti qe perfshin nje territor me siperfaqe 9 hektare me kopeshte, peme, lulishte dhe ambjente shlodhese.Pervec plazhit te detit Adriat...
More