Hotel Enkelana

Hotel Enkelana  3***  ndodhet ne brigjet e Liqenit te Ohrit ne Pogradec . Hotel  Enkelana eshte struktura hoteliere me e madhe ne qytet. Ndertesa gjashtekateshe sherbente si hotel turizmi gjate diktatures. Ka pozicionin shume te bukur ne buze te liqenit dhe duke qendruar atje mund te shihni reflektimin e hotelit ne uje, lindjen e diellit mbi malet e larta si dhe kuroren e gjelber te pemeve te geshtenjave. I rindertuar ne vitin 2002 ky hotel ofron per klientet e tij kombinimin e arkitektures se ...
More

Hotel Perla

Hotel Perla  3***  ndodhet ne qender te qytetit mikeprites te Pogradecit anash parkut me te madh te qytetit qe vijon pergjate bregut te liqenit . Eshte nje hotel i kendshem me ballkone te vogla te zbukuruara me lule shumengjyreshe. Hoteli ka nje dizenjo moderne me influenca italiane ne ambjentet e tij te brendshme dhe nje verande interesante. Dhomat jane mobiluar vertet me shije dhe ofrojne kushte teper komode. Gjate qendrimit tuaj ne hotel "Perla" ju mund te vizitoni piken turistike te "Drilon...
More